OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 25 sierpnia 2019 r.

1. Dziś XXI niedziela zwykła w roku liturgicznym.  

2. Jutro uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczysta Msza św. w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie o godz. 17.00.

3. Dziś Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna.

4. W sobotę 31. o godz. 14.00 w Bukwicy odbędą się Dożynki Gminy Żukowice. Podczas Mszy św. nastąpi poświecenie wieńców dożynkowych.

5. Pierwsze spotkanie po wakacjach dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej odbędzie się 2. września w Jakubowie o godz. 16.00. Kolejne spotkania w Jakubowie w piątek 6. września o godz. 17.00 i w niedzielę 8. września o godz. 12.00. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa. W niedzielę zapraszam na spotkanie również rodziców młodzieży.

6. W przyszłą niedzielę 1. września 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Na każdej Mszy św. modlitwy za poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny.

7. Za tydzień w niedzielę 1. września o godz. 12.00 z racji 20. rocznicy mojej posługi w parafii odbędzie się wspólne dziękczynienie za ten czas i jubileuszowy koncert mojego zespołu muzycznego z lat seminaryjnych.      Po 36. latach od nagrania płyty z piosenkami chcę podzielić się z wiernymi muzyką i piosenką religijną, dziękując Bogu jeszcze raz za 35 lat kapłaństwa i 20 lat życia kapłańskiego w naszej parafii. Zapraszam na tę uroczystość wszystkich parafian.

8. Rodzinom, które przygotowały i sprzątały świątynie na dzisiejszą niedzielę serdecznie dziękujemy, przypominając wszystkim rodzinom o tym obowiązku.

9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łaski Bożej i polecamy opiece oraz wstawiennictwu św. patronów.             

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

11. Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym dziś nasze Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła życzymy pięknego dnia.

 

                                  

Ks. kan. Stanisław Czerwiński - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium

Sanktuarium przy Parafii św. Jakuba St. Ap. w Jakubowie

Niech św. Jakub prowadzi

 

*********

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 18 sierpnia 2019 r.

1. Dziś XX niedziela zwykła w roku liturgicznym.  

2. W sobotę 24 sierpnia w Radwanicach o godz. 15.00 uroczyste podziękowanie za żniwa „Dożynki Gminne”. Podczas Mszy św. poświecenie wieńców dożynkowych.

3. Przypominamy rodzicom i opiekunom, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku korzystała z niedzielnej Mszy św. Wszystkim dzieciom i młodzieży, na czas wakacji życzę owocnego wypoczynku, nabierajcie sił fizycznych i duchowych, odpoczywajcie z Bogiem i bezpiecznie wracajcie z wakacji do swoich domów, aby 2. września na nowo w szkole rozpocząć czas kształtowania swoich charakterów i zdobywania wiedzy. Uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2 września o godz. 8.00 w kościele św. Michała Archanioła w Nielubi.

4. Pierwsze spotkanie po wakacjach dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej odbędzie się 2. września w Jakubowie o godz. 16.00. Kolejne spotkania w Jakubowie w piątek 6. września o godz. 17.00 i w niedzielę 8. września o godz. 12.00. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa. W niedzielę zapraszam na spotkanie również Rodziców młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę Diecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Rokitna.

6. Za dwa tygodnie w niedzielę 1. września o godz. 12.00 z racji 20. rocznicy mojej posługi w parafii odbędzie się wspólne dziękczynienie za ten czas i jubileuszowy koncert mojego zespołu muzycznego z lat seminaryjnych.      Po 26- ciu latach od nagrania płyty z piosenkami chcę podzielić się z wiernymi muzyką i piosenką religijną, dziękując Bogu jeszcze raz za 35 lat kapłaństwa i 20 lat życia kapłańskiego w naszej parafii. Zapraszam na tę uroczystość wszystkich parafian.

7. Rodzinom, które przygotowały i sprzątały świątynie na dzisiejszą niedzielę serdecznie dziękujemy, przypominając wszystkim rodzinom o tym obowiązku.

8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łaski Bożej i polecamy opiece oraz wstawiennictwu św. patronów.             

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

10. Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym dziś nasze Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła życzymy pięknego dnia.

 

                                  

Ks. kan. Stanisław Czerwiński - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium

Sanktuarium przy Parafii św. Jakuba St. Ap. w Jakubowie

Niech św. Jakub prowadzi

 

*********

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

 4 sierpnia 2019 r.

1. Dziś XVIII Niedziela zwykła w roku liturgicznym.  

2. We wtorek Święto Przemienia Pańskiego.

3. Przypominamy rodzicom i opiekunom, by dzieci i młodzież w czasie wakacyjnego wypoczynku korzystała z niedzielnej Mszy św. Wszystkim dzieciom i młodzieży, na czas wakacji życzymy owocnego wypoczynku, nabierajcie sił fizycznych i duchowych, odpoczywajcie z Bogiem i bezpiecznie wracajcie z wakacji do swoich domów, aby 2. września na nowo w szkole rozpocząć czas kształtowania swoich charakterów i zdobywania wiedzy.

4. Zachęcamy wiernych do czytania Pisma Świętego również w czasie wakacji. Stół Słowa Bożego jest obficie zastawiony w czasie każdej Liturgii. Warto czytać Biblię w rodzinach czy indywidualnie. Pamiętajmy aby czytać Biblię korzystając z właściwych przekładów Pisma Świętego zawierających IMPRIMATUR Kocioła katolickiego.

5. W przyszłą Niedziele ofiary przeznaczone na KUL i Instytut Filozoficzno– Teologiczny w Zielonej Górze.

6. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00.

7. Rodzinom, które przygotowały i sprzątały świątynie na dzisiejszą niedzielę serdecznie dziękujemy, przypominając wszystkim rodzinom o tym obowiązku.

8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom nadchodzącego tygodnia życzymy obfitości łaski Bożej i polecamy opiece oraz wstawiennictwu św. patronów.             

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 

10. Wszystkim Pielgrzymom, Parafianom, Sympatykom i Gościom nawiedzającym dziś nasze Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła życzymy pięknego dnia.

 

                                  

Ks. kan. Stanisław Czerwiński - Proboszcz i Kustosz Sanktuarium

Sanktuarium przy Parafii św. Jakuba St. Ap. w Jakubowie

Niech św. Jakub prowadzi

 

*********